| anonim_4396 a întrebat:

In ultima perioada mi se face destul de des rau si am senzatii de greata. In ultimele zile mi-a fost si mai rau (am si vomitat). De asemenea, am observat aparitia unor inflamatii (bubite) mici de culoarea pielii pe degetele de la maini.
Sfaturi? Ce as putea face? Parintii nu ma cred, spun ca cer atentie.
Va rog sa nu-mi spuneti sa beau apa, sa dorm cat trebuie si sa mananc sanatos. Sunt lucruri pe care deja le stiu si le aplic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la medicul de familie, care te va trimite sa faci niste analize.
Doar dupa ce vei avea rezultatele analizelor se poate sti diagnosticul si tratamentul recomandat.

Pana atunci tine dieta (ca pentru cei cu hepatita) si bea zilnic 3-4 cani de ceai de musetel (NE-INDULCIT cu zahar!). Poti manca si cat mai multe mere de gradina sau de productie din tara (sunt cele mai ieftine), chiar si daca nu sunt frumoase).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic.