| Killerobmmmm a întrebat:

Am probleme cu scularea penisului, cand sunt langa o fata sau cand o tin in brate nu se scoala, cand ma uit la filme porno se scoala dar foarte greu, trebuie sa o frec si chestii... am cam stat cu rigla pe ea in ultima perioada pentru ca mi se parea ca e prea mica, mentionez ca nu ma masturbez mai mult de 3 ori pe saptamana nu mai fumez, m.am apucat de sala si nu mai consum mancare nesanatoasa, poate e din cauza ca nu mai beau suc sau ca nu mai fumez sau ca m.am apucat de sport! Am inceput sa mananc ciocolata cu multa caco si de maine vreau sa beau ceai de ghimbir! Ma poate ajuta cineva cu un sfat va rog frumos! Precizez ca sunt virgin si mi.am schimbat stilul de viata nesanatos! Inainte cand auzeam ceva de sex era teava! In stare fleasca masoara 7.5 cm si in erectie 13.5 uneori 14! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| iar99Teo a răspuns:

Sportul iti face bine! Daca ai erectie la filme asa cum spui...mai mult ca sigur nu este o problema fizica. Problema majora tine de psihic. Nu te mai gandi la asta! O femeie daca o tii in brate nu trebuie neaparat sa iti produca o erectie. Daca o femeie este goala la tine in brate atunci da, insa doar asa imbracata mai mult ca sigur nu.
E clar ca orice om are nevoie de anumiti stimuli vizuali, auditivi, olfactivi pentru a determina o excitatie la nivel atat psihic cat si fizic.
Avand in vedere ca medical eliminam orice problema de natura fizica iti ramane problema psihica - ar mai fi un citat din intelepciunea populara happy: "nu exista barbati impotenti ci femei nepricepute " happy. Daca sta goala dar sta ca lemnul poate sa stea ea mult si bine happy
Totusi fii vigilent iar daca problema persista dupa varsta de 18 ani este bine sa consulti si un medic pentru a elimina orice problema de natura fizica
1- Renunta la vicii (bautura, tigari etc)
2.- Mananca sanatos
3. Practica un sport
4. Nu te mai gandi la asta pentru ca de ce te gandesti mai multe de aia iti e mai greu sa te concentrezi pe placere si nu pe efect imediat.
5. Dimensiunea nu reprezinta totul in ceea ce inseamna implinirea vietii sexuale. Conteaza foarte mult cum te comporti si cat de atent esti la nevoile partenerei tale!
Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cam micut intr-adevar, dar va mai creste, odata cu tine.

Erectia din pacate este produsa de creierul tau si aoclo doar tu poti lucra intens. Nu te mai stresa atata ca oricum nu poti infleunta cresterea penisului, ala va creste exact cat i-a crecsut si tatalui tau, ca doar pe el il mostenesti.
Manaca sanatos, bea sanatos apa si ceaiuri si fa sport, asta te va ajuta sa te dezvolti frumos si armonios.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic, mai ales daca esti gras.