| Catalin951 a întrebat:

Am cumparat recent niste creatina, asta mai exact :http://www.megaproteine.ro/Creatina/Dymatize-Creatine-30 0-g/, si vreau sa va intreb daca trebuie neaparat sa o iei cu dextroza, se poate lua doar cu apa si nimic altceva? Daca nu o iau cu dextroza ce se va intampla? Am auzit ca e bine sa o iau cu apa + 2-3 lingurite de miere, ce ziceti e bine asa? Funa!

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Daca o iei cu apa nu te va ajuta cu nimic.Din acest motiv trebuie sa o iei cu o bautura bogata in carbohidrati.De ce nu vrei sa o iei cu dextroza? Pana la urma dextroza e ieftina deci...O poti lua si cu apa si 2-3 lingurite de miere dar e mai bine cu dextroza.

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

In general daca nu o iei cu un carbohidrat ca dextroza sau mierea nu se asimileaza la fel de bine.

Deci nu conteaza ca o iei cu miere sau dextroza este bine oricum.

Daca o iei doar cu apa, vei vedea efectele ceva mai greu.

| Catalin951 explică (pentru Nickname1890):

Ok,mersi frumos, doar ca am inteles ca daca o iau cu miere isi face efectul mai greu, efectul intarzie, sau ceva de genul asta, e adevarat sau e fake? happy, Mersi frumos pentru raspuns! happy

| Catalin951 explică (pentru cristi1505):

Nu am stiut ca trebuie sa iau cu dextroza neaparat, daca stiam comandam tocmai cand am comandat si creatina, acum nu mai stau sa mai comand, sa astept, deja am inceput sa iau din creatina, ideea este urmatoarea : voi pune ceva pe mine daca o iau doar cu miere, sau de exemplu cu miere si putin zahar, sau o iau degeaba? Ca daca o iau degeaba, nu are rost sa bag in mine 3-4 litrii de apa pe zi pana nu mai pot laughing, mai bine fac sala fara sa iau, Mersi si tie pentru raspuns, mai astept unul de la tine daca se poate happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Catalin951):

Sunt mai multe surse de carbo simpli ( ca dextroza ), nu doar mierea. Ar mai fi zaharul, fresh-ul de portocale, fructele, etc. Cauta pe net si gasesti concret unde sunt carbo simpli

| cristi1505 a răspuns (pentru Catalin951):

Poti sa o combini si cu altceva.Nu neaparat cu dextroza. Poti lua cum a zis Cosmin86"fresh de portocale" e o alegere foarte buna.

| ionutand a răspuns:

Salut! e buna creatina pe care ai luat-o?