| MARIUS122 a întrebat:

Salut as dori sa aflu ce tip somatic sunt, am 15 ani 1, 81 73 kg, fac sala de 6 luni am luat 9 kg(de la 64 kg ) in masa ( grasime si masa masculara), da nu stiu ce tip somatic exact sunt, oasele is groase, umerii putin lati, iar rezultatele in masa masculara dupa parerea mea sunt cam rele anume la corpul de sus. dau funda!

2 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

După descrierea făcută şi din câte mi-a mai povestit un prieten despre chestiile de genul, eşti cel mai probabil mezomorf.
Uite aici un link, poate te lămureşti singur:
http://www.doctor.info.ro/tipuri_somatice.html