| Diggo333 a întrebat:

As dori sa imi iau batoane proteice,pentru ca nu am ce sa mananc la scoala,decat porcarii de la magazinele din zona, si nu vreau sa stau nemancat 6 ore.
Ma gandeam la Wheybar-R Forte,de la Redis.
Sau ar fi mai bine sa le fac acasa, ca aici:http://hunkbody.ro/batoane-proteice-de-casa-reteta/
Am sa pun mai putina pudra proteica, incat sa aiba in jur de 30g de proteine/baton, deoarece am inteles ca nu se pot asimila mai mult de 35 de g la o masa.
Daca stiti, puteti sa-mi recomandati si altceva ce pot lua la scoala.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| IuuLiiaN a răspuns:

Mai bine iti faci un sandwich si il iei la scoala, e cel mai bun lucru care il poti face in loc sa stai sa mananci batoane, alea nu prea tin de foame. Eu asta fac si nu am treaba 7 8 ore cat stau la scoala cu foamea big grin

| Cosmin86 a răspuns:

Da, wheybar e ok.

poti lua oricand un pumn de nuci sau migdale/caju crude. 150 gr de nuci au 30 de grame de proteina de calitate.