| ElGreco88 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest baton?

http://hunkbody.ro/batoane-proteice-de-casa-reteta/

Eu zic ca este unul cat se poate de natural si bun tot odata (cred).Mai multe pareri?

Răspuns Câştigător
| PTMLucian a răspuns:

Referitor la ce ai scris mai sus la 50 de grame de proteine, sunt prea multi carbohidrati, iar grasimille nu ar trebui sa depaseasca vreo 6-8 grame la baton. Uite aici batonul Q Form care t-il recomand si la care eu am avut rezultate bune.
ww.magazin-naturist.ro/suplimente-alimentare-nutritive/baton-proteic-energizant-q-form-vanilie-60-grame-rommac--5259

14 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Din moment ce au multe proteine sunt bune si eficiente cred dar totusi nu le-am incercat thinking

| PTMLucian a răspuns:

Acel baton este o prostie, contine mai multi carbohidradi decat proteine.
Alunele sunt grasime, untul de arahide nu are ce cauta intr-un baton proteic si nici mierea. Daca vrei batoane proteice bune cumparati.

| ElGreco88 explică (pentru PTMLucian):

Calorii: 452
Proteina: 50g
Carbohidrati: 36g
Grasimi: 12g

Ori nu vad eu bine ori? Unde vezi mai multi carbohidrati decat proteine? :O

| ElGreco88 explică (pentru PTMLucian):

De ce crezi ca ar fi mai bune alea cumparate? Tare ma tem ca alea sunt o protie, pline de "chimicale". In asta nu prea cred ca exista" chimicale" atat de multe! Daca nu imi dai dreptate, poate imi recomanzi tu un baton proteic cat mai sanatos din comert! ast raspuns! Ms

| PTMLucian a răspuns (pentru ElGreco88):

Si apropo de termenul ''chimical'' cred ca o fructele coapte cu substante chimice din import sunt mul mai daunatoare decat batonul asta. La fel pot sa iti spun si despre salamuri si tot felul de alimente bio si nu mai stiu eu ce, si ele dauneaza mult mai mult decat batonul asta.

| ElGreco88 explică (pentru PTMLucian):

Ok. si ai avut reactii adeverse la acest baton? Ingrsare in loc de masa musculrara sau, daca de exp consum 2 3 batoane pe zi, timp de o luna si apoi ma las se int ceva? mutumesc pentru timpul acordat! funda

| PTMLucian a răspuns (pentru ElGreco88):

Nu am avut reactii adverse. Grasime nu am pus pe mine, decat muschi. Daca te lasi de sala raman muschii pe tine dar nu in acelasi procent in care erau cand mergeai la sala, raman vreo 75-80%. Dar daca mai faci macar flotari si ceva abdomene se pastreaza si mai bine.

| ElGreco88 explică (pentru PTMLucian):

Pentru ca vad ca pe internet in general nu prea este laudat acest baton...

| PTMLucian a răspuns (pentru ElGreco88):

Laudat sau nu la mine a avut rezultate foarte bune. Eu ti l-am recomandat din propria experienta, nu din auzite.

| ElGreco88 explică (pentru PTMLucian):

Ok multumesc!

| ElGreco88 explică (pentru PTMLucian):

Cam in cat timp ti s-au vazut rezultatele?

| PTMLucian a răspuns (pentru ElGreco88):

Rezultatele s-au vazut in 2-3 saptamani, dar eu consumam pe zi 4-5 batoane.

| ElGreco88 explică (pentru PTMLucian):

Nu afecteaza cu nimic sanatatea? :O

| PTMLucian a răspuns (pentru ElGreco88):

Nu, cum tiam mai spus, mai mult rau iti fac alimentele din magazine decat un baton proteic

| PTMLucian a răspuns (pentru ElGreco88):

Referitor la ce ai scris mai sus la 50 de grame de proteine, sunt prea multi carbohidrati, iar grasimille nu ar trebui sa depaseasca vreo 6-8 grame la baton. Uite aici batonul Q Form care t-il recomand si la care eu am avut rezultate bune.
ww.magazin-naturist.ro/suplimente-alimentare-nutritive/baton-proteic-energizant-q-form-vanilie-60-grame-rommac--5259