| UserName250000 a întrebat:

Salut :) Azi in Craiova mergeam regulamentar cu bicicleta, asteptam la semafor. Cand s-a facut verde, fiind pe banda corecta, o femeie a lovit putin bicicleta ca sa merg mai repede, m-am speriat, nu era mult pana cadeam. Ea era proasta, avea senzatia ca pot porni instant. Am pornit dupa 1 secunda. Bicicleta nu a patit nimic, insa vitezometrul meu (cu fir) nu mai functioneaza. S-o fi miscat ceva? Va dau si link-ul de la speedometer. https://www.emag.ro/......DBZZ11BBM/

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Salut, senzorul de la roata este ok? Firul intrerupt pe undeva?

| Mirel4412 a răspuns:

Senzorul de viteza e facut pe marimi fixe pe roata, asa ca orice indoire a jantei( oricat ar fi de mica), poate sa intrerupa afisajul de kilometrii. Daca nu e asta, muta senzorul pe roata din fata, pe furca.