| Rauuul a întrebat:

care dintre suplimentele astea sunt mai bune : http://www.megaproteine.ro/......h-1-03-kg/ sau http://www.megaproteine.ro/Performanta-sportiva/Animal-P ak/? stiu ca fiecare are rolul lui, dar vreau sa cresc putin in forta dar si in masa musculara.

Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

Sincer, in opinia mea nici una nu te ajuta. Ba chiar in opinia mea preworkout-urile nu fac nimic decat sa iti "nauceasca" inima consumate regulat. Multivitaminele in exces, gen sa iei zilnic iar nu e bine ca pisi tot ce bagi + nu mai stiu pe unde am citit ca in cestio ce masura nu fac bine (dar si eu iau, dar nu tot timpu un dymatize super multi ma tine 6 luni- 1 an pentru ca mananc foarte bine, am ditamai gradina plina de vitamine, sau piata) ceea ce am zis mai sus ca numai stiu eu unde am citit chestea aia nu o lua in seama ca nici eu nu sunt sigur, dar prefer sa nu iau des.
Dar de acolo daca chiar vrei animal pack e mai ok tongue, scuze daca te-am enervat cu atata scris, stiu cat de enervant e cand vrei ceva si toti se baga ca prosti. Multa bafta sa faci muschi sau putere sau ambele big grin

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Compari merele cu bananele? alegerea asta tine de muuuulti factori din viata ta. alimentatie, antrenament, etc

| ubox7007 a răspuns:

Desi comparatia e tampita, eu as alege sa mananc calumea (adica la inceput nu ai nevoie de mai mult de 50g proteine si la nivel mediu nu ai nevoie de mult, adica cu 2 conserve de peste esti ok sau 250g de pui sau ceva carne sau si leguminoase, au proteine) si poate niste vitamine(numa daca chiar ai nevoie, daca iei mai multe le pisi)+zma (eu consider ca zma e ceva mai ok dintre toate pentru ca zice ca ajuta la ridicarea nivelului de testosteron, acuma cat efect o avea Dumnezeu stie ). Daca vrei sa cumperi ceva sa te simti "in treaba" (si eu fac asa, ma mentine sa imi doresc sa ajung mai sus si etc) ia-ti zma/proteine

| Rauuul explică (pentru ubox7007):

Ok eu voiam sa stiu care dintre astea ajuta mai mult la cresterea in forta si masa + o alimentatie buna...