| ValyComan a întrebat:

Ce părere aveți de suplimentele din linkul de mai jos? Sunt bune pentru creșterea în masă, sunt de calitate, se merită să le iau? http://www.megaproteine.ro/......ce-Series/ E vorba de Nano Vapor de la Muscletech.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nano vapor sau no-explode -> inainte de antrenament
serious mass -> dupa antrenament

20 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu sunt pentru cresterea masei musculare, sunt preantrenament. nu l-am folosit, pentru ca sunt foarte multumit de preantrenamentul meu, noexplode 2 de la bsn

| Cosmin86 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

E cam la fel cu noexplode, eu ma simt la fel de la amandoua

| ValyComan explică (pentru Cosmin86):

Ce supliment îmi recomanzi pentru creșterea în masă? Nu contează prețul.

| NDC12 a răspuns (pentru ValyComan):

Daca Cosmin nu ti-a raspuns, iti recomand eu unul http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-2-27-kg/, nu uita de o alimentatie sanatoasa, cel putin 5 mese pe zi si un program de antrenament bun.

| ValyComan explică (pentru NDC12):

Mersi!

| Chamberlin a răspuns:

Faci ce vrei, e viata ta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chamberlin):

Ce legatura are ce spui tu cu intrebarea?

| Chamberlin a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu cred ca ar trebui sa iei suplimente, cred ca ar trebui sa muncesti de unul singur

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chamberlin):

Si cu suplimente nu muncesti de unu singur? sau se duce altcineva in locul tau la sala?

tu ai HABAR macar ce sunt suplimentele?

| Chamberlin a răspuns (pentru Cosmin86):

Am habar dar poti sa arati bine si fara ajutorul suplimentelor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chamberlin):

Logic ca poti, dar asta nu inseamna ca e gresit daca folosesti suplimente

| Chamberlin a răspuns (pentru Cosmin86):

Stiu asta e calea cea usoara.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chamberlin):

Asta crezi tu ca e calea usoara laughing

n-ai folosit niciodata de vorbesti asa, nu?

| Chamberlin a răspuns (pentru Cosmin86):

laughing Folosind suplimente poti creste masa musculara cu ajutorul lor, putin al tau! dar eu prefer sa nu consum, nu am nevoie de ele fiindca nu e asa greu sa faci un scurt antrenament singur tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chamberlin):

Suplimente = mancare concentrata

ca mananci mai mult sau mananci + iei suplimente e FIX acelasi lucru, si acum vorbesc din experienta

ideea e sa-ti asiguri 2 grame de proteine /kg-corp zilnic, 3-4 grame de carbohidrati ( daca esti in perioada de masa), etc.

Daca poti doar din mancare, e bine, daca nu, apelezi la suplimente si e la fel.

Cu suplimente NU CRESTI MAI REPEDE, asta e greseala tipica a incepatorilor.

Am vazut incepatori care au bagat ZECI DE CUTII si erau tot niste firavi, ca nu se alimentau cum trebuie happy

Mai documenteaza-te si tu, sunt oameni care nu fac sala si iau suplimente ( probabil si tu ai luat cand erai mic, calciu, vitamine, etc. )

| Chamberlin a răspuns (pentru Cosmin86):

Da am luat, dar eu nu mai iau ci mananc normal.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chamberlin):

Minim 4-5 mese pe zi, bogate in proteine si carbohidrati, da?

| ValyComan explică (pentru Cosmin86):

Și Cosmin, până la urmă, care ți se par cele mai bune suplimente pentru masă?

| ValyComan explică (pentru Cosmin86):

Ok, mersi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ValyComan):

Nano vapor sau no-explode -> inainte de antrenament
serious mass -> dupa antrenament

| AntrenorFitness a răspuns:

E un oxid nitric, pompare, forta, energie si concentrare in timpul antrenamentului.
Oxigenare celulara, ajuta la o pompare, nu la cresterea in greutate si masa musculara.
Dar produsul e bun, doar ca nu se potriveste obiectivului tau.