| emipenet a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de a face muschi la picioare?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Alergarea, ciclism, atletism, mersul cu rolele, sariturile cu coarda samd.
Toate sporturile de mai sus, dezvolta masiv, muschii picioarelor.

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Alergare sau mergi la sala.

| darrio2007 a răspuns:

Genuflexiuni. Cam toate exercitiile care implica muschii picioarelor.

| Cosmin86 a răspuns:

Genuflexiuni cu haltera pe umeri si fandari cu gantere in maini + 3-4 fripturi pe zi (doar copiii pampalai si firavi vor sa faca muschi doar cu exercitii, mancand ca niste domnisoare).

| aXy99 a răspuns:

Nu-mi dau seama care e mai prost, ioneasca10691 pentru raspunsul ala cat se poate de imbecil si eronat sau tu ca i-ai dat funda atat de repede fara sa gandesti ce aberatii a scris.

| emipenet explică (pentru aXy99):

Mi se pare cat se poate de bun raspunsul ei, a spus mai multe metode, asa ca merita funda

| aXy99 a răspuns (pentru emipenet):

Si niciuna eficienta.

| aXy99 a răspuns (pentru emipenet):

Facand ce scrie acolo, ai toate sansele sa slabesti si sa pierzi si putina masa musculara pe care o ai laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru emipenet):

Documenteaza, ca nu esti un taran prost si analfabet. Si o sa vezi ce prostii ti-a zis el happy

| emipenet explică (pentru Cosmin86):

O sa mă documentez, dar pana atunci, nu sunt prostii ce a spus ioneasca1001
Poate partea cu "masiv" e cam exagerata dar in rest e ok

| Cosmin86 a răspuns (pentru emipenet):

Ea ti-a dat exercitii de tip CARDIO (adica efort de tip aerobic). Muschii se dezvolta facand efort de tip ANAEROB. Citeste despre asta intai.

Apoi citeste despre cardio, uite iti dau eu:
https://www.topculturism.ro/......musculare/

Vezi? Sunt chiar exercitiile spuse de ioneasca, TOTI isi fac griji sa NU PIARDA masa musculara cand le fac.