| Cristinacrs16 a întrebat:

Buna, vreo metoda de a ma îngrășa mai mult la picioare?

7 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Singura varianta sa-ti maresti picioarele controlat, este sa pui pe tine muschi, nu grasime. Grasimea se distribuie pe corpul tau conform geneticii tale, nu ai niciun control asupra locului in care se depune ea mai intai. Exista femei absolut supraponderale cu picioare subtiri.

| StoicAnalysis a răspuns:

Mergi la sala si lucreaza mai mult picioarele. Cum spune si colegul/colega de mai jos, grasimea nu se distribuie unde vrei tu. In majoritatea cazurilor grasimea tinde sa se depuna mai mult in zona abdominala si dorsala. La picioare si la maini se depune, dar in procentaj foarte mic.

Deci nu te sfatuiesc sa mananci mai mult, cu speranta ca ai sa te ingrasi uniform, neglijand sportul. Cel mai probabil o sa ajungi o bila cu maini si picioare subtiri.

| LisaJulie a răspuns:

Nu te poți îngrașa decât cu totul! Încearcă sa mănânci mai multa carne, branza și produse de panificație

| CLaludiu1234 a răspuns:

Cee ce cred ca vrei tu e sa-ti tonifiezi masa musculara la picioare,adica sa ai picioare ferme, tari, frumoase, nu sa îți atârne muschii.Ce iți spun eu mai jos sunt exercitii pentru tonifierea masei musculare la picioare, adică o sa-ți arate super misto picioarele dupa ce faci aceste exercitii un timp mai indelungat, dar nu te astepta dupa 1 saptamana sau 1 luna sa ai picioarele ca la fotbalisti sau la biciclisti care practica acel sport de ani de zil.Sunt exercitii pe care le fac de mic copil zilnic.Cu bicicleta merg zilnic vreo 8-10 km sau mai mult, am mers in unele zile cu bicicleta si vreo 18, 20 de km sau chiar mai mult, mai putin cu alergatul si cu mersul pe jos, pentru ca alerg extrem de rar, si nu merg pe jos decât vreo 1, 2 kilometri aproape zilnic. Daca vrei picioare frumoase, tonifiate
si sa nu iti atarne muschii incepe sa mergi cu bicicleta zilnic intr-un ritm alert cam 8-10 km pe zi, pentru ca numai intr-un ritm alert îți tonifiezi bine masa musculara ( dai pe ultima sau penultima viteza la bicleta și te duci, o lasi mai moale cand obosesti prea tare si iarăși dupa aceea dai pe ultima sau penultima viteza, dar atentie mare, prima data mergi pe primele viteze pentru încălzire) Fa asta aproape zilnic vreo cateva luni de zile, mai mergi și pe jos zilnic in ritm alert.Deasemenea poți
alerga odată la 2 sau 3 zile vreo 3, 4 km fiindcă alergatul prespune un efort fizic intens

| AlexCriss2000 a răspuns:

Sport și sală!

| intercity612 a răspuns:

Cand te ingrasi, te ingrasi cu totul. Cine ar vrea sa aiba picioarele grase? Mai bine faci sala, asa pui masa, probabil asta vrei, fara sa atarne suncile pe tine