| AndreiCristian1 a întrebat:

Salut, caut batoane proteice care ajuta la cresterea masei musculare.
Ce batoane recomandati?

6 răspunsuri:
| Ganzzo a răspuns:

Nu iti lua.Un baton proteic, la mine in localitate cel putin, e vreo 3 lei si are 20/30 de grame de proteine.Si iti trebuie macar 2 batoane de proteine zilnic. e prea costisitor din punctul meu de vedere deci ti-as recomanda sa cumperi proteine din zer/caseina iar daca esti slab rau gainere.

| ThePowerlifter a răspuns (pentru Ganzzo):

Din cate am auzit gainerele nu sunt prea bune pentru ca au zahar... si de ce ai da bani pe o chestie cu zahar? Am auzit ca cel de la Genius Nutrition este fara zahar, dar iti poti face un fel de gainer si acasa daca ai blender. Poti sa te uiti la Angel Fitness pe Youtube, a facut el un video. Dupa parerea mea batoanele te mai ajuta daca esti pe fuga si totusi cred ca ai iesi mai ieftin cu batoane. Daca costa 3 lei unul, si sa zicem ca iei unul pe zi, te-ar costa pe saptamana 21 lei. Sa zicem ca iei in zilele in care nu reusesti sa iti iei necesarul.

| ThePowerlifter a răspuns (pentru Ganzzo):

Eu le-am incercat pe cele de la Redis, sunt ieftine, am gasit la Billa. Ideal Bar e bun la gust si are 12g de proteine, iar ProteinR nu e asa bun, e mai tare, dar are 16g de proteine.

| GoldandSilver a răspuns:

Iti recomand o alimentatie bogata in proteine si carbohidrati! Batoane proteice sunt scumpe si nu le recomand!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ThePowerlifter):

Si batoanele nu sunt 20 % zahar? laughing

| ThePowerlifter a răspuns (pentru Cosmin86):

Depinde de ele, dar iesi mai ieftin, mi se par mai accesibile : ))