| bnx172 a întrebat:

Salut, ce exercitii cardio mi-ai recomanda pentru slăbit? Am 16 ani si m-ar ajuta si niste sfaturi despre alimentatie. M-am ingrasat 10 kg in 2 luni vara aceasta si trebuie sa le dau jos pana pe 1 ianuarie, am 1, 73 si 67 kg, dar arat foarte gras M-ar ajuta orice fel de sfat cu privire la alimentație si sport. Dau funda celui mai bun raspuns!

1 răspuns:
| ThePowerlifter a răspuns:

Salut! Mananca intr-un deficit caloric si fa cardio(sunt mai multe tipuri:HIIT am auzit ca e cel mai bun, mai este fasted si low intensity):
https://www.youtube.com/watch?v=nqCpKL0wSPM
Vezi ca e mult mai important cat mananci si ce mananci decat cardio-ul! Incearca sa mananci in deficit caloric dar sa nu te infometezi. Va trebui sa mananci mancare care te face satul. Apropo, nu cred ca te-ai ingrasat 10 kg, greutatea corpului variaza de la o zi la alta, si e important daca te-ai cantarit dimineata pe burta goala dupa toaleta.