| Bandit288 a întrebat:

Ce parere aveti dintre conflictul Steaua si CSA?
Parerea mea: Pai, echipa e a armatei,normal, si a fost preluata de Becali, armata poate sa faca ce vrea, e echipa lor, normal ca te faci de rusine cand pierzi 2 meciuri cu Dinamo, cel mai dureros scor a fost 1-4.
Normal ca si eu ma supar cand Steaua pierde atatea meciuri,dar sunt prea multe,si sa te bata Dinamo?
Se vrea performanta la echipa asta, sa jucam in Champions League, nu in Europa League, Champions League e de Steaua, sa joace cu echipe mari. Sa vina din Liga 5 sa joace direct in Liga I,adica daca vine din ligi inferioare, respectiva CSA Steaua,n-are palmares,asa Steaua are performante,au facut rezultate mari in Europa si acum iar e o problema la club.
Pai normal Aganovic,Golubovic,de ce i-am adus nene la echipa, ziceam ca sunt buni si ei ne fac de ras slabanii aia,unu vine la Steaua si nu confirma. Ne trebuie cei mai buni jucatori la Steaua, si cum sa il bagi pe Tudorie in meciuri importante, ce stie ala.
Parerea voastra care e? v-am spus ce am avut pe suflet sad

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca echipa asta ca cat si restul fotbalului romanesc au devenit mai mult un bussines decat un sport de performanta. Cat despre cei de la CSA, sunt doar niste oameni care vor bani lui Becali. Iar Piturca si Lacatus, merg acolo deoarece in alta parte nu se poate. Pentru ei conteaza mai mult banii decat echipa asta frumoasa care ne-a facut sa fim mandri. Chiar generali astia i-au vandut echipa lui Becali si chiar ei veneau in loja bucurandu-se si profitand de banii lui Becali. Chiar Piturca si Lacatus au antrenat la echipa asta cu Becali patron. Si atunci sa-mi spuna mie cineva, cum de acum dintr-o data nu mai este Steaua si este furata de Becali? Iti spun eu ca astia nu sunt decat niste oameni de nimic, oameni ca acestia au distrus intreaga tara ci nu doar sportul romanesc. Tarisoara noastra de mult uitata... furata de niste oameni de nimic ca acestia!

| GabiDumitrescu a răspuns:

"Pai, echipa e a armatei, normal, si a fost preluata de Becali, armata poate sa faca ce vrea, e echipa lor" Tu esti adevarat? Daca tu faci o casa si mi-o vinzi, tu poti sa faci ce vrei cu ea? Degeaba ai jucatori buni, daca manager e un cioban idiot.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ai antrenor, degeaba aduci jucatori buni, nici unul nu va confirma. daca patronul aduce si un antrenor cat de cat si nu se bazeaza strict pe jucatorii adusi, atunci se va putea face performanta adevarata. pana atunci, doar vor fi stricati jucatori buni de lipsa unui antrenor capabil.

| Bandit288 explică:

Vreau mai multe pareri, si Dinamovist, si Rapidist, nu conteaza, s-asa nu mai mai mira nimic la campionatul nostru, e slab. Si daca Steaua Bucuresti a lui nea Gigi se duce in Liga 5 si vine CSA Steaua,derby-uri cu Dinamo nu o sa mai fie.
Ati vazut ce fotbal frumos se joaca in Spania, pase rapide, pressing, calm, mii de suporteri pe stadioane, deci toata Liga I trebuie sa faca spectacol, nu doar Steaua.

| KenNine a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce vorbesti acolo.Becali a cumparat deci e a lui.Si nu se potriveste explicati cu casa. Daca nu stii nu vorbi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru KenNine):

Tu intelegi limba romana? Am pus ghilimele in prima parte ca am citat fix din intrebare. Geezus... iar exemplul cu casa e fix similar. Greu la deal...

| JustStitch a răspuns:

Din punctul meu de vedere Armata trebuia sa nu se bage si sigla, palmaresul, culorile ar fi trebuit sa rămână la Gigi Becali, deoarece daca nu baga bani, nu mai era steaua acum. Steaua e o echipa cu traditie si mai cred ca daca nu se pierdea sigla, fani umpleau stadioanele la meciurile Stelei, a domnului Becali!

| AFR81 a răspuns:

Nu stiu exact ce a fost acolo, insa, din moment ce ai cumparat ceva, normal ar fi ca vanzatorul sa nu-ti mai puna bete in roate. Un exemplu bun am citit pe Facebook. Acesta spunea asa: adopti copilul cuiva, il cresti, il educi, iar apoi parintele, dupa un timp, vine si-l vrea inapoi, ba chiar te mai da si in judecata si pretinde bani. Cam asta e si cu Steaua.
De cealalta parte, ceea ce se intampla la echipa este jenant. Antrenorul, managerul si 3 sferturi din jucatori trebuie dati afara. Am mai spus eu undeva, inainte te uitai pe foaia de joc si vedeai: Dica, Bostina, Radoi, Iacob, Oprita, Ghionea, Goian, Ovidiu Petre, Ogararu, Cristea si asa mai departe. Astazi dai de Jakolis, Golubovic, Aganovic, Momcilovic, Tudorie. Meciurile cu Dinamo au fost de-a dreptul jenante. Nu sunt de acord nici cu ce face armata, dar nici cu Becali. E vorba de o echipa de fotbal, nu de un obiect de uz personal. Armata, daca nu ar pune bete in roate echipei actuale si si-ar forma, la randul ei, o echipa, ar avea mai multi sustinatori, printre care m-as numara si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AFR81):

Un exemplu mai bun: Tu cumperi o masina facuta praf, bagi bani in ea sa o repari si inchiriezi garajul de la vechiul proprietar. Cand nu mai vrei sa stai in garajul lui, proprietarul iti cere masina inapoi.

Daca ai fi vazut emisiunea penibila de azi de pe DS1 cu Piturca, Lacatus si Tudorel Stoica invitati, crede-ma, ai intelege ce spun. Cum poate Piturca sa spuna ca nu el a semnat pe acte?