| d0areu a întrebat:

Ceaiul verde ajuta cu ceva daca sunt la dieta?

Răspuns Câştigător
| Georgescu_Alexia_1990 a răspuns:

Nu știu sigur dacă ajută, eu știu că da, dar dacă vrei un răspuns concret, sunt sigură că dacă bei un pahar de apă cu zeamă de lămâie pe zi te va ajuta.

5 răspunsuri:
| ViorelHabarus a răspuns:

Ceaiul verde este indicat pentru ameliorarea depresiei, este un eficient adjuvant în afecţiunile cardiovasculare, reglează metabolismul, creşte imunitatea organismului, energizează organismul în cazurile de oboseală, asigură o buna funcţionare a ficatului şi a rinichilor, mentine un ritm cardiac constant şi previne apariţia infecţiilor respiratorii şi digestive. Spor.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| VenomMMA a răspuns:

Da, te ajuta sa arzi caloriile mai repede. Dar de ce mai ai nevoie de ceai daca esti deja la dieta? Ala stopeaza pofta de mancare, (apetitul). Plus ca are un gust oribil. E foarte amar! Chiar daca il iei in diferite variante. Mai bine ramai cu dieta, lasa ceaiul.

| d0areu explică:

Pai tin dieta si beau o cana de ceai verde dimineata pentru a ma ajuta sa ard mai repede caloriile cand fac sport...

| Edisor27 a răspuns:

Nu ajuta