| eu1893 a întrebat:

Ceaiul Verde ajuta la slabit in combinatie cu o dieta... sa zicem vegetariana si cu sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @eu1896! E o combinație excelentă. Pentru a scapa de kilogramele in plus trebuie sa micsorezi cantitatea de calorii consumate (sa urmezi o cura de slabire) sau/și să cresti nivelul activitatii fizice.
Pierderea kilogramelor in plus datorita ceaiului verde se datoreaza efectului EGCG care creste cheltuiala de energie si accelereaza arderile. Asa ca o dieta cu ceai verde este o alegere foarte intelegenta pentru persoanele care urmeaza o cura stricta, care sunt obosite sau infomatate, sau pe parcursul sesiunilor de exercitii fizice.
Cura de slabire cu ceai verde este o metoda excelenta de a scadea in greutate in mod natura si usor, fara efecte secundare.
Mari succese și o zi cu zâmbet să ai!

3 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Da ceaiul verde ajuta la slabit dar nu in combinatie cu o dieta vegetariana ci impreuna cu sportul! Atetie mare chiar daca este un ceai poate cauza unele neplaceri deci atenti cu ceaiul verde!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Eu cred ca da!

| eu1893 explică:

Mersii a lot la toti happy