| Hdhsjv4kdkgnsngjsnzk222ndbs a întrebat:

Salut,cum pot sa ajung boxior? Este o pasiune mare pentru mine...dar nu stiu cum sa intru in lumea boxului..Adica sa am meciuri, sa fiu la tv si sa fac bani din asta (din box ma refer)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa te înscri la cursuri de box. Dacă vei ajunge sa faci performanta vei participa și la concursuri, lumea te va știi, va vedea cât de bun ești, și încet, încet vei fi chemat la concursuri județene, naționale și după un timp la campionate

| Iote a răspuns:

Oho, pana sa fii la tv, mai ai mult.
Te inscrii la un club. Faci antrenamente "pe rupte". Apoi, cand esti pregatit, incep meciurile. Cu cat castigi mai multe, cu atat vei avansa in lumea boxului si vei avea meciuri mai importante. Atunci incepi sa fii cunoscut si banii sa curga.

| AnastasiaK a răspuns:

Foarte simpatic tu cu acel "sa fac bani din asta"...pana ajungi sa faci bani din asta trebuie sa investesti foarte multi bani in asta si sunt curioasa cat esti dispus sa investesti happy

Iar ca sa intri in "lumea boxului", te duci la un club bun si te va indruma antrenorul mai departe.