| fermat a întrebat:

Eu joc fotbal.Sunt un fanatic al fotbalului.Imi place să văd cum evoluez.De la portar am ajuns să joc fundaș și mijlocaș. Problema mea este cu dribblingul.Pot să fac acolo câteva dribblinguri spectaculoase, dar cu ajutorul schemelor. Când încerc să driblez simplu, stil Messi, Robben, nu îmi prea iese nici un dribbling.Cum aș putea să scap de obisnuința asta de a fi un calic care se dă în spectacol cu schemele? Și când zic scheme, nu ma refer la o bicicletă amărâtă.Mă refer că fac o groază de scheme, mult mai multe decât face Ronaldo.Dau fundă celui mai bun răspuns.

Răspuns Câştigător
| jackie12345 a răspuns:

Saut! Trebuie in primul rand sa ai o glezna fina, si sa te concentrezi! Cand vine adversarul in fata ta, incetinesti in timp ce te uiti in ochii lui...Asa il intimidezi si nu mai are curaj asa mare de a intra la minge, si asa poti face mai usor driblingul. Daca ai viteza, poti da mingea usor pe langa el, fara sa te comlici.Alt mod de dribling usor este:In momentul trecerii de adversar sa ridici mingea 10 cm pe langa el in timp ce te deplasezi spre poarta, asa daca baga piciorul la minge cand vrei sa avansezi, nu reuseste pentru ca tu ai dat mingea peste traiectoriea piciorului sau.Nu trebuie sa te complici. Sper ca te-am ajutat! Mia San Mia! Bayern Munchen!

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa te antrenezi pe stadion cu prietenii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru jackie12345):

Add me facebook: Miklos Barna

| fermat explică (pentru anonim_4396):

Ai o poză de fundal cu Bayern și cu Germania? Eu sunt Irinel Rotaru

| jackie12345 a răspuns (pentru fermat):

Da