| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Salut.Eu sunt un mare fan al sportului de contact.Fac sala de aproape 3 ani, am forta mare(ridic 100 kg fara nici o problema)am 1, 87 si 92 de kg.insa obosesc foarte repede.Ce ar trebui sa fac sa imi maresc rezistenta in ring? Adica sa nu obosesc repede.

5 răspunsuri:
| thezbx a răspuns:

Nu conteaza cata forta ai daca nu rezisti mai mult de 5 min. eu am facut sport de performanta si alergarea a fost foarte importanta in construirea rezistentei. sunt o gramada de exercitii din altetism care te ajuta cu rezistenta. pe langa asta poti sa faci circuite de forta cu greutate medie, dar cu multe repetari si lucrul tuturor grupelor de muschi. de ex: faci un numar de repetari si 30 secunde pauza sau asa ceva. si alternezi grupele de muschi: abdomen, brate, spate, picioare ( cel putin doua tipuri de exercitii la fiecare)

| cosmin2904 a răspuns:

Salut! Fa miscare multa. Alergari de rezistenta/sari coarda/hiking/sala.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Alearga mult.

| RAY a răspuns:

Sprinturi mai multe

| Cedry2k8 a răspuns:

Alergi mult, mananci sanatos. Sau, te sui pe bicicleta, si te duci in oras si incerci sa mergi in spatele unui autobuz fara sa te lase in urma, eu asa fac si ma tin vreo 10km cu autobuzul, de multe ori am sansa sa il intrec, dar in statii il astept ca sa ma odihnesc rolling on the floor problema la tine sunt kg, o sa dai cam greu la pedale.