| Mihai_6663 a întrebat:

Am probleme cu inotu...si asta nu ca nu as sti sa inot, problema este ca obosesc foarte repede.Cum sa fac sa imi maresc rezistenta?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, cand vreau sa fac intrecere cu cineva, dupa jumate de bazin sunt mort si mi se pun carcei la gambe.
Dar se intampla sa faci si 5 ture de bazin. Cum? Stau relaxat, nu stau incordat, nu dau din maine si din picioare repede, ca si cum as pluti, si tot am ceva viteza. Stai relaxat, doar cu capul la suprafata si dai din cand in cand, usor, din maini si din picioare

6 răspunsuri:
| M.madallina a răspuns:

Mananca sanatos.atunci cand inoti iti supui corpul unei greutati, normal, depui efort.nu esti obisnuit probabil sa inoti atat de mult. o sa te obisnuiesti

| xtina a răspuns:

Ca sa ai mai multa rezistenta mananca fructe si legume inainte(dar sati o ora sa se digere) Apoi incepi cu cateva scufundari, si incepi usor dar usor sa calci apa! Incet, incepi sa inoti caineste( toate astea le-am invatat de la inot, ca am fost la curs) si iei o pauza, apoi incepi cat de tare vrei tu sa inotistraight facebig grin
Merge ca am incercat!
O zi buna!

| Mihai_6663 explică:

Ma gandeam sa merg la bazinul de la Miramar sa mai incep sa inot mai mult cu fiecare zi...Mananc destul de sanatos si mai ales fructe si legume. Sport, fac basket (desi am doar 1. 75)si ceva tenis dar mai rar in perioada asta.App.am 17 ani big grin (stiti cam cat este un abonament la bazinul de la miramar?)

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Buna. si eu am aceeasi problema ca si tine... ar fi vorba de cat de repede oboseste organismul tau. incearca sa faci mai mult si mai des sport...alergari...gimnastica...orice alt sport. nu este neaparat nevoie sa faci numai inot pentru o rezistenta mai mare. organismul si corpul se dezvolta si devine mai rezistent prin orice activitate sportiva...si daca ai posibilitatea incearca de astfel sa inoti si mai des. atentie! conteaza foarte mult si alimentatia ta ...trebui sa fie una sanatoasa si care sa contina cat mai multe vitamine. succes!

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa mergi la inot(la bazinul de inot sa iei niste lectii eu merg si este foarte bine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Consultă medicul de familie pentru analize speciale, posibil să nu mai practici înotul, este prea solicitatnt pentru tine şi sănătatea ta.
Pa, pa.