| PringAloe a întrebat:

Salut, ieri am tras de gantere peste limita mea normala si am facut febra musculara, patesc ceva daca continui cu antrenamentele mele chiar si cu febra musculara? Sunt avantaje sau dezavantaje?

Răspuns Câştigător
| Vickyy a răspuns:

Îți recomand să faci o zi repaus și când reiei antrenamentele să crești intensitatea treptat.
La fel am făcut și eu, însă un antrenor mi-a dat această indicație care mi-a prins foarte bine.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Febra musculară o să dispară mai repede cu o baie fierbinte, o aspirină. Nu pățești nimic, e un disconfort atâta tot.

| DZew a răspuns:

Nu. Antreneaza alta grupa musculara si redu intensitatea antrenamentului pentru a facilita recuperarea. Spor!

| Cosmin86 a răspuns:

Avantaje: nu sunt.

Dezavantaje: antrenament prost (sub nivelul tau) + refacere musculara ingreuntate => progrese MAI LENTE.