| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ieri m-am apucat de sala fiindcă sunt cam slab. Am 14 ani, 1.82 și 59 de kilograme. Ceva sfaturi? Mulțumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. Vorbeste cu instructorul de la sala sa-ti faca un program si sa te invete sa faci exercitiile corect
2. Fa-ti o alimentatie bogata in carbohidrati si proteine. Nu ciorbe si mancaruri gatite. Te poti documenta de pe net sau poti vorbi tot cu instructorul de la sala
3. Cere sfaturi de la cei cu experienta, dar nu lua totul de-a gata. E un sport foarte subiectiv si ce functioneaza pentru mine e posibil sa NU functioneze si pentru tine. Trebuie sa-ti gasesti propriul program, propria alimentatie, etc.