| MihaiAlexandru11 a întrebat:

Cum pot creste în masa musculara? Am 14 ani, fac 15 în mai și încerc sa cresc, de la 60 de kilograme cât am eu, la mai mult! Cum o pot face? Am 1.73 și mi se pare ca sunt c-am slab pentru varsta și înălțimea mea.Fac calistechnics, dar încerc sa combin și cu sala. Ceva sfaturi? Credeți ca este puțin 60 de kilograme,în masa musculara? Mulțumesc, anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Facand un sportd e echipa, vei creste nu doar in masa musculara ci si in ianltime, dezvolandu-te frumos si armonios, asa cum este normal la varsta asta.

sala NU este recomnadata pentru copilasi, ci dupa 20 de ani, acnd se incheie cresterea copilului.

| Standt a răspuns:

La 14 ani, 60 de kg sunt suficiente. Se putea si mai putin. Dar tu faci sport.

| MihaiAlexandru11 explică (pentru Standt):

Da,dar par a fi slab!

| Standt a răspuns (pentru MihaiAlexandru11):

Vei creste si te vei ingrasa. Asta e evolutia corpului. Nu forta ca mai rau faci si nu mai poti repara.