| anonim_4396 a întrebat:

Salut,o intrebare in legatura cu innotul! Mai exact..cum sa calc apa? Fac inot la un bazin de 6 m...stiu destul de ok sa inot dar problema e ca daca stau normal in apa fara sa ma tin de ceva ma cam scufund...

3 răspunsuri:
| VandaD a răspuns:

Incearca sa inoti lent dar constant, te va ajuta(sa nu te fortezi prea tare fiindca vei obosii si nu vei mai putea inota). Sper ca te-am ajutat.

| Azµre a răspuns:

Simplu stai in picioare și dai din ele, ca atunci când înoți dar în loc să fii cu ele la orizontală stai cu ele la certicală și dai din ele happy

| LIN2010 a răspuns:

Calcatul apei se face ca si cum ai merge pe uscat, sau incearca ca si cum ai pedala pe bicicleta, nu trebuie sa te grabesti pana la urma o sa prinzi miscarea.Succes