| wizopo2 a întrebat:

Am o problema. Prin clasa a treia ne-a obligat sa mergem la inot la mine la scoala. Nu prea stiam ce e, dar nici nu vroiam sa fac. In prima ora de inot, nu auzeam bine din cauza castii pentru cap si nu am auzit cand a intrebat cine vrea colac. Si asa am coborat in bazin. Fiindca eu nu mai facusem acest lucru inainte, m-am scufundat dupa cativa metri. Am stat acolo, cred ca ceva timp in adancuri, dar culmea nu simteam nevoia de respirat, ba chiar eram linistit fiind scufundat. Dupa aceea m-au scos din apa cu nu stiu ce bat care sa ma prinda, in fine am iesit si le-am explicat ca nu am auzit cand a intrebat despre colac.
Dupa acest incident am continat sa inot pana in clasa a 4-a la sfarsit. Prin a patra stiam putin sa inot cu pluta normal si mai stiam pe spate cu pluta, dar acolo mergeam mai incet.
Eh, am ajuns in clasa a 5-a si acolo ni s-a dat o foaie daca vrem sa facem inot sau nu. Dupa ce chinuri am indurat acolo( imi era frica sa nu ma scufund din nou, acum de tot nu ca in a 3-a) am decis sa nu mai merg. Si asa am stat pana in a 7-a. Acum colegii mei ma tot seaca la cap sa vin la inot ca sa invat si eu, dar le raspund totdeauna cu nu. Totusi as fi vrut sa invat sa inot, dar cred ca acea faza de atunci m-a speriat, plus inca multe altele. Imi puteti spune ce ar trerbi sa fac in aceasta privinta? P. S : Multumesc ca mi-ati citit intrebarea kilometrica big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| Goonies a răspuns:

Trebuie sa iti infrunti temerile.