| bnx19 a întrebat:

Stie careva cam cat castiga aproximativ un personal trainer? Cat timp petrece la sala un personal trainer? As putea fi un personal trainer si sa mai am un job de 8 ore pe deasupra? As putea face fata?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se plateste foarte putin si se munceste 12 ore/zi.
Un trainer de celebritati castiga foarte bine, dar ala nu munceste cu toata lumea si nu-i accesibil tuturor.
Du-te la sala si intreaba un trainer cat castiga el pe luna, sa vezi ce fericire ii va apare pe fata, cand iti spune asta.
Si fii-miu avea aceleasi vise pe la 17-18 ani, dar cand a aflat pe real ce salarii de rahat sunt si cum mucegaiesti pin diverse gymuri si cluburi sportive, pana iti faci un renume bun, daca esti norocos, s-a lasat pagubas.

| Bizon95 a răspuns:

Se pleaca in strainezia unde ca personal trainer iei 3-5000eu pe luna

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bizon95):

Ti se pare mult? Pentru ce munca implica (si ce preturi sunt in afara) e cam putin.

| Bizon95 a răspuns (pentru Cosmin86):

Fata de salariu de mizerie (minim pe economie) din rrominica mi se pare mult... am vazut reportaj cu asta la ProTeVe

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bizon95):

Corect, dar salariul minim e pentru muncitori, portari, oameni cu 12 clase, etc.

Si la noi spre exemplu la world class, un personal trainer ia 100-150 de lei pe ora la un client (pe langa salariu). Bine, clubul ii opreste un procent, dar tot e bine.

p.s.: sa luam Londra spre exemplu, ca multi romani se duc acolo, cu ce te incalzeste ca iei 3000 de lire, daca 1000-1200 de lire e doar chiria? Un pachet de tigari e 12 lire si toate sunt scumpe (am fost recent intr-un city break acolo, in februarie).

Din 3000 de lire lunar, probabil ramai cu 500 happy