| MADALIN26E7E7 a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani si 1.69m.Tata are 1.78m,iar mama 1.64m.Fac volei de 2 luni.Credeti ca voi ajunge la o inaltime intre 1.75-1.80m? Ma tin de bara 5 minute pe zi.Multumesc!

2 răspunsuri:
| FenN1x a răspuns:

Salut! La intrebarea asta nu are cum sa-ti raspunda nimeni. sunt cazuri in care ambii parinti au aproximativ 1, 70, iar copilul lor ajunge chiar la 1, 90 la maturitate. da' dupa parerea mea, cred ca vei mai creste. undeva la 1, 75-1, 77

| AFR81 a răspuns:

Daca continui cu sportul, eu zic ca e cam mult 1.80, insa 1.75 cu siguranta poti atinge.