| FreundundM a întrebat:

Salut,TPU! Am 15 ani si de aproape 2 ani fac inot (cu profesor platit) si pot spune ca am avansat destul de repede si ziceam sa merg mai departe. poate un club happy de ce sa nu incerc?! Am tehnica buna insa stau prost la fizic, bicepsii in special, sad si voiam sa imi dati niste sfaturi de îmbunătățire a fizicului. Alimentație, ce fel de exercitii sa fac... stiti voi happy Mulțumeasc, anticipat!

Răspuns Câştigător
| Nairda777 a răspuns:

Din coincidenta pura, si eu practic inot de o luna-doua.La fizic nu a fost o problema pentru mine, sunt facut chiar daca nu am calcat intr-o sala vreodata.Inainte sa fac inot, cu mult inainte, mi-am pus in cap sa am patratele,''daca aia au, eu de ce nu?'', mi-am facut un antrenament chiar daca uneori mai il ignoram din cauza unor probleme de sanatate.Iti recomand 20 flotari/zi si 50 de abdomene,iar cu fiecare zi,mareste-ti ''doza''.In cazul alimentatie, fructe, legume, carne(de pui), evita dulciurile si alimentele nesanatoase.Inotul iti dezvolta mult cam toate categoriile muschi, totul sta in rabdare dar daca vrei mai repede, urmeaza un antrenament cum am zic mai sus