| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa mai slabesc putin.
deci in luna noiembrie 2013 aveam 84 de KG acum am in jur de 70-71 si 1.68m
Nu prea am cum sa merg la sala, la mine in oras nu este(stau intr-un oras mic).ce exercitii sa fac? o sa merg si la stadion
Ce parere aveti pana la vara s-ar vedea ceva? si la alimentatie sa imi dati niste sfaturi.

4 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

Daca esti baiat ai o greutate normala pentru inaltimea ta.

| imiplaceciocolatamult a răspuns:

Si cum ai slabit atat? cu ce dieta?

| Ph3N0m a răspuns:

Evita prajelile, zaharul (in general carbohidratii simpli), faina alba. Seara evita sa consumi carbohidrati (de orice fel), bazeaza-te pe proteine. La capitolul antrenament ai putea sa faci exercitiile astea
http://www.youtube.com/watch?v=KPHdYOwoxQk
Mai incearca si alte tipuri, vezi ca mai gasesti la sixpackshortcuts.

| Edy3133 a răspuns:

In primul rand incepe prin a bea apa (cel putin 2 L pe zi) insa sa nu bei foarte multa odata, de preferabil un pahar la 10 minute. In al doilea oraganizeazati nutritia, renunt ala dulciuri, sucurile carbogazoase si la fast-food daca este cazul. Incepe prin a face sport si mai ales alergatul sau HIT (High intensive training) poti cauta pe youtube, sunt o gramada de programe pe care le poti face chiar in casa http://www.youtube.com/watch?v=cZnsLVArIt8 (ti-am lasat aici un exemplu). Inca un lucru important, NU alege metoda de a te infometa cu tot felul de diete si prostii, sunt ineficiente pentru ca atunci cand nu mananci intra procesul de catabolism si organismul se "mananca" singur pentru a-si oferii necesarul de nutriente. Alege metoda sanatoasa si anume mananc putin si des, sa ajungi la 5 mese zilnic, mese usoare dar bogate in vitamine, proteine si alti nutrienti vitali. Si uita de paine, atat cea alba cat si cea neagra.