| Chanel1 a întrebat:

am si eu o intrebare. Am acasa bicicleta stationara si m-am apucat sa pedalez pe ea 30 de minute pe zi + alte exercitii ca sa slabesc.
Intrebarea mea este: Bicicleta stationara slabeste?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, bineinteles ca bicicleta stationara te ajuta la slabit!
Pentru cardio, este recomandat sa alergi pe ea 15-30m minute/zi.
Dar pentru slabit si ars grasimile, trebuie alergat usor, pe o durata mare de timp.
De exemplu, arderea grasimilor incepe abia dupa 1 ora de pedalat. Evident ca-i bine sa incepi cu 30 min, dar incearca sa cresti zilnic si sa ajungi sa faci 1 ora sau 1.30 zilnic.
Nu uita, sa nu cresti si portiile de mancare, ca-i de jale.

| cipriancatalin12 a răspuns:

Buna dimineata, eu vreau sa ti spun ca i am facut cadou iubitei mele o bicicleta stationara si o foloseste concomitent cu un stepper aerobic, face cam o ora bicicleta apoi se tot distreaza pe stepper, are o luna si a slabit 9 kg..in timp ce pedaleaza se uita la televizor sau da muzica tare, sunt mandru de ea si rezultatele care le are, in aceasta luna de cand se vad rezultatele nu a folosito chiar zilnic, a n-ai sarit cate o zi doua.mult succes si da intr-adevar e utila bicicleta stationara.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bicicleta nu slabeste, tu slabesti.

Bula
| Bula a răspuns:

Orice exercitii fizice FORTATE si INDELUNGATE slabesc, daca nu mananci calorii mai multe decat pierzi la exercitii.

| cfrtobias a răspuns:

Normal ca se uzeaza bicicleta daca e folosit laughing