| SilentDark a întrebat:

Am si eu vreo 2 intrebari:
1)Cine imi poate oferi si mie o explicatie cat mai buna in legatura cu scaderea muschilor?
2)Daca am lucrat ceva la abdomen si am facut patratele care se vad destul de bine si daca am facut si muschi in brate, sa zicem 32 de cm, in cam cat timp se va cunoaste ca ei incep sa dispara daca eu voi inceta sa mai fac antrenament?

Specific ca am o dieta sanatoasa si nu ma ingras.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Simplu, fara suficiente proteine si antrenament muschii intra in stare "catabolica", adica se "ard" pentru energie ( la fel ca grasimile ).

SIMPLU.

Si la 2 : depinde de alimentatie. Dar poti face patratele fara sa lucrezi DELOC abdomenul.

| SilentDark explică (pentru Cosmin86):

Cum asa? fara abdomene?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SilentDark):

Abdomene = cele mai proaste si ineficiente exercitii, care iti distrug coloana.

Doar copiii mici si firavi fac abdomene.

Documenteaza-te de la profesionisti ( aia care au patratele si la 100 kg ) :
http://www.culturism.ro/......domen.html

p.s. : cand cineva iti recomanda "abdomene" pentru patratele... poti sa nu-i mai iei in serios niciun sfat legat de sport.