| EllaDany1997 a întrebat:

As vrea ca vara asta sa ma apuc de parkour. Faza e ca nu am prieteni care sa practice acest sport, nici locuri nu prea stiu unde as putea sa fac si chiar nu stiu cu ce sa incep.

3 răspunsuri:
| Yoclau78 a răspuns:

Incepe cu un kong. E cel mai usor

| LeMike a răspuns:

Primul lucru fa-ti rost de o saltea daca nu poti strange toate pernele, paturile de care nu mai ai nevoie si punele toate la un loc intr-un sac sau ceva mai mare! asta o sa te ajute mult happywinking

| PavelVladescu a răspuns:

Salut....intai trebuie sa:1-invata schemele: http://www.youtube.com/watch?v=MHZAF-MU6DY
dar iauo usor:
1-speedvault
2-lazyvault
3-landing de la inaltime 1-2m +roll
4-cat
5-monkey
6-king kong
7-tiktak
8-tornvault
apoi
9-flip
10-frontflip
11-crazyspin
12-backflip
in ordinea asta trebuie sa le faci si vei reusi fara probleme.
ps:MAI FA si exerciti pe ici pe colo si le vei reusi pe toate

PS:daca ai intrebari poti sa ma intrebi pe facebook( pavel vladescu).

Deci sper ca te-am ajutat funda terog