| Nicusor32 a întrebat:

Salut TPU

Aş vrea să mă apuc de sală la varsta de 16 ani, ce exerciţii să fac pentru că sunt slab şi pun foarte greu pe mine...ce să mănânc şi mă gândeam să iau http://www.pronutrition.ro/gfx-8-bonus/ sau http://www.pronutrition.ro/whey-protein/

Am 48-50 kg şi înălţimea 1, 70 cam aşa.

Nu vreau raspunsuri gen: nu te apuca de la vârsta asta...sau ceva de genu.
De vreo 2 săptămâni fac acasă în fiecare dimineaţă şi seara
flotări, abdomene şi genoflexiuni dar fără vreo greutate cănd le fac;),
Cel mai bun raspuns primeşte fundă+vot;)

1 răspuns:
| Marian_Alin_1992 a răspuns:

Ideaa este urmatoarea, poti sa te apuci linistit, doar ca atunci cand ajungi la sala sa nu te fortezi din prima, iti poti afecta coloana si sa iei antrenamentele pe rand pana iti obisnuiesti corpul. In legatura cu suplimentele de la Pro Nutrition, da sunt foarte bune dar parerea mea este sa mai astepti putin si cand te-ai obisnuit cu acest sport sa te gandesti la ce fel de suplimente sa iei. Bafta