| Sachiroo a întrebat:

Salut, TPU! Ce părere aveți despre rivalitatea dintre fanii lui Ronaldo și cei ai lui Messi?
Eu am învățat că fiecare om este unic.
Cei care se obosesc să susțină că preferatul lor este mai bun decât rivalul, reprezintă persoanele care n-au altceva mai bun de făcut cu viața lor? Reușesc să convingă pe cineva de opinia lor?
Este posibil să iei parte, la astfel de grupuri, cum ar fi cele de pe Facebook, fără să te lași influențat de ceilalți fani? Adică, dacă poți să iei contact cu persoanele care au aceeași preferință ca și tine, dar fără a le face jocul, fără a începe să îi compari, susținând că preferatul tău e mai bun ca rivalul său?
Ajută cu ceva concurența asta?

Răspuns Câştigător
| Alexzzzzzzzz a răspuns:

Pai eu de exemplu de ce eu ca fan ronaldo as putea sustine oricand ca ronaldo e mai bun decat messi si de ce toti fanii ronaldo il apreciaza mult mai mult pe ronaldo decat pe messi.Sa facem o paralela sa-i scoatem din peisajul fotbalului si sa gandim asa.Tu ce ai aprecia mai mult un copil sarac vai steaua lui care n-are ce manca si peste ani devine cel mai bun la un lucru fara ajutorul nimanui sau pe unu care a avut o viata normala care a avut noroc de mic sa fie luat de o companie si sa fie sustinut toata viata lui de toata lumea din jur? De asta il apreciez eu pe ronaldo mai mult decat pe messi si mereu o sa sustin ca e mai bun.Una e sa fi un nimic, tacso mai era si alcoolic pe deasupra, erau si saraci vai steaua lor si una e la 13 ani sa te ia barcelona si sa te tina in puf, sa-ti plateasca tot ce ai nevoie cand ai nevoie, sa ai in jurul tau numai vedete care sa te invete si sa te ajute, messi e ce e azi datorita lui ronaldinho care si cand avea ocazii in care putea sa dea gol i le dadea lui messi mingile ca sa marcheze, ronaldo n-a ajut asa ceva, n-a avut un jucator de asta care sa-l indrume.Aceasi discutie o avem acum si cu haaland si mbappe, de 10 ori e mai de apreciat haaland care a inceput ca un nimeni in liga a 4 norvegiana si a ajuns la nivelul asta, pe cand mbappe a crescut la monaco, mbappe a fost si asta tinut in puff toata cariera lui, la monaco il avea pe falcao care tot asa i-o dadea cum trebuie.Nu mai zic de faptul ca atat messi cat si mbappe s-au nascut talentati, nu e nicio realizare a lor in chestia asta, e la fel de imbecila chestia asta sa o numesti o realizare la fel cum e sa te lauzi ca ai pl mare rolling on the floor nu e realizarea ta, asa te-ai nascut, sau cum se mai lauda x ca are 1, 90.La ronaldo si messi e fix tiparu pe care il vezi si in viata reala, un copil care n-are nimic dar care se chinuie sa ajunga sus, iar altul care are parinti bogati e pupat in f4nd de toti oameni din jur(nu ma refer ca messi s-a nascut bogat, fac paralela ca s-a nascut talentat). Intelegi pana la urma ideea? De asta eu ca fan ronaldo niciodata nu pot sa suport sa-l pun pe messi la acelasi nivel cu ronaldo, cum dracu pe unu care a mers pe jos toata viata si a ajuns sa mearga cu avionul sa-l pun la egalitate cu unul care s-a nascut in masina si a avut viata roz, ca viata roz inseamna sa nu-ti lipseasca nimic, n-am auzit pe messi sa spuna vreodata ce viata grea a avut el cand era mic.Asa si cu haaland acelasi lucru, pot sa-l apreciez de 10 ori mai mult decat pe mbappe pentru ca asta chiar daca tacso era cat de cat cunoscut si putea sa-si inceapa cariera la juniori lui manchester city ca si tacso a jucat acolo a preferat sa-si inceapa cariera jos de tot.

1 răspuns:
| sabin89 a răspuns:

Ălora le-a cam trecut vremea. Acum comparăm pe Haaland cu Mbappe happy