| iceman12 a întrebat:

Messi sau ronaldo

13 răspunsuri:
| Catalyn13Barcelona a răspuns:

Messi clar pentru ca: in comparatie cu Ronaldo are driblinguri simple, nu se da in spectacol cu biciclete si din alea ca Ronaldo. Intr-adevar, recunosc ca Ronaldo este mai bun la lovituri libere ca Messi. Aaa si apropo Messi sa stii ca este si cel mai votat fotbalist din lume, adica cel mai bun. Mie imi place cum joaca amandoi, dar il prefer mai mult pe Messi. Spun asta pentru ca imi place stilul lui de joc ( simplu si in pase ). Si Ronaldo e cam la fel, dar tine minte : tot Messi va ramane cel mai bun fotbalist din lume ( cel putin asa cred ).winking Sper ca te-am ajutat! Fundita?

| Tribalm a răspuns (pentru Catalyn13Barcelona):

Ronaldo, cel mai bun fotbalist din lume,

| Catalyn13Barcelona a răspuns (pentru Tribalm):

S-o crezi tu!

| Laurentiuuu a răspuns:

Ronaldo vs Messi
Head:Ronaldo
Dribling:Messi(si Ronaldo are niste scheme de indiviat, foartee bune, dar Messi e Messi)
Lovituri Libere:Clar Cristiano Ronaldo
Demonstratie:

http://www.youtube.com/watch?v=eJeipy7zZJ8&feature=related


Skills:Cristiano Ronaldo
Winner:CR7 *Cristiano Ronaldo*
Se face si diferenta ronaldo in 2 sezoane petrecute la Real Madrid a marcat 100 de goluri fara cele din acest sezon.
Si la echipele nationale.Se cam face diferenta
O confruntare :Portugalia-Argentina.
Ar cam fii un egal. deoarece Ronaldo nu prea are cu cine juca afara de Nani,Coentrao si respectiv retras (momentat sper), coechipierul sau Carvalho, ca si Coentrao, in timp ce Messi...
Good Luck

| Dina a răspuns:

Ronaldo

| cornel13 a răspuns:

Depinde e popinia fiecaruia dar in fifa 2012 Ronaldo are raiting mai mare decat Messi dar oricum da Ronaldo este mai bun...

| RazerAbyssus a răspuns:

Ronaldo

| Remus95 a răspuns:

Vezi ca se scrie Ronaldo cu "R" mare ca e nume, mie imi place mai mult cum joaca Ronaldo. Ronaldo trage de la distata nu ca Messi din 2 metri, Ronaldo este cel mai bun fotbalist in privinta loviturilor libere, recunosc ca si Messi are talent da eu il prefer p Ronaldo.

| EdyMaxHD a răspuns:

Ronaldo

| A1eX a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa alegi pe Neymar jucator brazilian are doar 19 ani si rupe terenul... deci eu zic Neymar (bft)

| Laurentiuuu a răspuns (pentru A1eX):

Alex,fa o diferenta intre campionatul German,Englez,Spaniol chiar si Italian si intre campionat-ul Braziliei,Neymar o fii bun chiar daca vine la real. te-am zis este o diferenta,la fel ca si la Robinho a fost mare "tam-tam" cand a venit la Real si nu a facut mare lucru, neymar o fii bun el..., dar toti jucatori buni ai braziliei pleca direct la echipe mari.
Fa si tu o diferenta
Good Luck

| Alex_7177 a răspuns:

Sau

| Anonimu09 a răspuns:

Mie imi place mai mult cum joaca de Messi.Cel putin Messi se pricepe foarte bine sa dea lob peste portar. Eu il aleg pe Messi.

Întrebări similare