| Bogdanss a întrebat:

Fac sala de ceva timp si m-am decis sa imi cumpar creatina...As vrea sa stiu cam cate grame trebuie sa iau pe zi, am intrebat instructorul de la sala si a spus ca ar trebui sa iau 5 grame inainte de antrenament si 5 dupa... Am auzit pe la alti ca trebuie doar 5 grame dupa antrenament. Deci cam cate grame ar trebui sa iau? Si in cam cat timp se vor cunoaste rezultatele?
Scuzati categoria daca nu este buna

Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

Iei creatina ori inainte ori dupa antrenament ( 5 grame pe zi) - creatina reface rezervele de energie, stocheaza apa in muschi, le mareste volumul si ajuta sa se refaca mai repede
Cand iei creatina o zi doua trei ea ramane in organism o perioada, deci nu conteaza daca o iei inainte sau dupa, conteaza sa o iei
Cand iei creatina trebuie sa bei cantitati foarte mari de apa, peste 3-4 litri zilnic ca sa si faca efectu si sa nu ti rupa ficatul
Depinde de organism cand isi face efectul, nu te astepta la o crestere spectaculoasa, probabil dupa cateva saptamani o sa vezi diferenta in forta si masa