| HelpMePlease343 a întrebat:

Buna am 16 ani si as vrea sa stiu cum se ia pro whey pentru rezultate mai bune. Am auzit ca muschiului ii trebuie minim 2 grame de proteina pe kg ca sa se dezvolte. De cate ori pe zi se ia? Cand se ia? Am auzit ca dimineata, dupa antrenament si seara. Dimineata inainte sau dupa masa? Seara la fel? Inainte sau dupa antrenament? big grin Fundaaa

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Cel mai important moment e imediat dupa antrenament. In rest nu prea conteaza, eu nu as lua seara. Poti lua dimineata, cu 30 de min inainte de micul dejun sau intre mese. Iti recomand sa nu depasesti 2 portii pe zi, in zilele fara antrenament iei dimineata si intre mese.

Si nu e "minim 2 grame", ci chiar 1.5 - 2 grame e optim happy, mai mult de 2 grame / kg-corp e posibil ca corpul tau sa elimine ce depaseste, deci te fortezi degeaba.