| hrthtrjur a întrebat:

Sunt baiat am 14 ani, 1.83m inaltime si 90 de kg. Cum as putea sa slabesc rapid pana in septembrie deoarece trec in clasa a 9-a si vreau sa fiu si eu mai subtirel. Va rog mult sa imi spuneti ce sa fac. Ofer funda celui mai bun raspuns

1 răspuns:
| krewooo a răspuns:

Salut! esti inalt pentru varsta ta happy Sa nu te sperie asta. Pai daca vrei sa slabesti, nu pot "rapid", ci cu rabdare si dedicare.
1) Alimentatia joaca un rol esential in lupta contra kilogramelor. Asadar, renunta la toate prostiile ( chipsuri, napolitane, paine, biscuiti, etc. ) Incearca pe cat posibil sa mananci mancare gatita, e cea mai sanatoasa.
2)Antrenament, antrenament, antrenament. Incearca sa iti faci un program prin care sa faci multa miscare. Aici poti include fotbal, poti trage de greutati, bicicleta. etc. sunt multe. doar sa vrei.
PS: daca vrei sa slabesti, sa nu te infometezi! Poti ajunge sa dai in anorexie, si viitorul nu suna bine daca ajungi in acest stadiu.
Sper ca te-am ajutat. #peace