| Rosolinul a întrebat:

Sunt baiat si am 14 ani. Ma dau mult cu bicicleta. Acum am un mtb btwin rockrider 500 dar eu fac downhill cu el. Am langa oras un munte de 24 km e genial. Intrebarea mea este urmatoarea : ce casca sa folosesc pentru downhill si cam ce pret ar avea. E placut dar e si foarte periculos downhill-ul. Data trecut am cazut si m-am lovit la cap. Chiar daca aveam casca m-a cam durut. Era o casca normala de biciclete. Cel mai bun raspuns funda!

Răspuns Câştigător
| MrKez a răspuns:

Pai daca faci downhill extrem iti recomand o casca integrala, suferi mai putin dureri. Daca iei o casca normala, cam orice casca doare asa. Dar decat sa spargi capul, mai bine sa te doara un pic. Si eu fac downhill si cateodata folosesc normale, cateodata cazuri extreme imi iau integral.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

E extrem de important sa isi protejezi craniul, cracniul find cel mai sensibil si fatal, cumpara ceva bun