| AndreiCocolino20 a întrebat:

Sunt baiat am 14 ani si sunt pasionat de biciclete deocamdata si pe viitor o sa iau motocicleta. Ma rog am o bicicleta mountain bike rockrider si merg saptamanal cu prietenul meu cel mai bun si cu tatal lui cu jeepul 20 km pe un munte iar de sus coboram pe biciclete iar tatal cu masina in spate. Nu ma plimb prea des cu bicicleta prin oras dar am fost oprit de un politist ca am mers intr-o roata. Ma rog mi-a mai avertizat ca nu aveam casca pe care o dadusem jos acasa ca o iau doar pe munte. Nu am primit amenda sau ceva ci doar m-a sfatuit pe viitor. Intrebarea e cand mergi pe bicicleta poti avea casca de motocross cu ochelari dinaceea? Eu nu suport castile acelea de biciclisti si acelea moto pe tot capul asa o am eu pt mai multa protectie pe munte... E in regula daca merg prin oras cu ea?

Răspuns Câştigător
| AbelMagic a răspuns:

Cat timp ai o casca care sa se incadreze in normele de protectie europene nu o sa primesti amenda. Deci da, poti sa mergi cu casca de motocross pe bicicleta dar e posibil sa arati putin penibil, insa ce conteaza ce crede lumea?