| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa fac sala acasa, ce imi puteti recomanda sa imi cumpar? Sunt la inceput si sunt slab, tinand cont ca fac sport (fotbal de 3-4 ori pe sapt) si mananc mult

9 răspunsuri:
| ionut6709 a răspuns:

Pai daca vrei sa incepi bine cumpara niste greutati am vazut la 140 lei la eMAG
set.Incearca sa faci flotari si ridicari la bara in fiecare dimineata cam 30 minute poti cauta si tutoriale pe youtube cum sa iti faci acasa greutatile. https://www.youtube.com/watch?v=6ecu_oPnDj4

| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea sa începi cu o banda de alergat, greutăți, aparate de fitness... Aici ai un site care s-ar putea să te ajute :)
http://www.shopniac.ro/aparate-fitness-3440/

| GeorgeHilgard a răspuns:

Daca vrei sa faci SALA in adevaratul sens al cuvantului, trebuie sa ai:

-greutati(set de haltere->cam 800 lei set complet)

-banda de alergat(una buna costa cam 3000 lei, daca iei mai ieftin s-ar putea sa n-o folosesti decat o luna)

-saltea(una de gimnastica, sa fie confortabila-200 lei)

-banca defitness multifunctionala(are haltere, sistem pentru dezvoltarea musculaturii picioarelor->daca o iei, renunta la haltere; 2000 lei)

Total-intre 4000-5000 de lei

| Galezu11 a răspuns (pentru GeorgeHilgard):

Daca vrei sa faci sala, ai nevoie de motivatie si de vointa, nu de 5000 de lei.

| Nickname1890 a răspuns:

Daca faci sport de performanta, si vrei sa faci performanta, nu te apuci de antrenamente cu greutati de capul tau, pentru ca daca nu faci ce trebuie iti poate afecta performanta la fotbal.
Discuti cu antrenorul si poate iti incorporeaza el in programul de antrenament si niste antrenamente de forta.

| GeorgeHilgard a răspuns (pentru Galezu11):

Fii tu motivat numai cu presul din bucatarie.

| Galezu11 a răspuns (pentru GeorgeHilgard):

Cauta Athlean x pe youtube si vei vedea ca n-ai nevoie de prea multe, poti face si cu greutatea corporala lejer.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Galezu11):

Daca tu crezi ca ala arata asa doar de la exercitii cu greutatea corporala + "multe ambitii"... sincer, maturizeaza-te

| GeorgeHilgard a răspuns (pentru Galezu11):

Cum a spus si Cosmin, maturizeaza-te. Athlean ala face exercitii pana isi da duhul in sala si dupa vine si-ti arata tie ce muschi are, iar tu il crezi.Si fetele fac sport, iar eu am incercat faca echipament 1 an intreg in care am slabit doar 5 kg. Dupa ce mi-am luat echipamentul necesar(nu multe lucruri...chestii banale) am simtit rezultatele.Bine,acum ai nevioe si de,, ambitie'' deoarece daca nu ai stai si mananci chips-uri la televizor cu aparatele la tomberon...