| B3li3v3 a întrebat:

Salut happy! Va rog sa ma ajutati, sunt in clasa a 8-a si trebuie sa ma inscriu la liceu, si eu vreau sa optez pe sport dar nu stiu ce liceu este de culturism. Sunt din Iasi, va rog! Dau FUNDA + VOT! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Dacă îţi place sportul eu îţi recomand să mergi la LPS (LICEUL CU PROGRAM SPORTIV). Este în Copou, cred că ştii.
Te poţi înscrie la atletism sau la handbal.
Ca un sfat, dacă îţi place aşa mult sportul ai putea merge şi la sală totodată.
Succes pe mai departe!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Liceu de culturism" nu exista.
Exista licee cu profil sportiv + cluburi de culturism pentru cei care si-au implinit majoratul.
Culturismul, la varsta adolescentei poate avea consecinte grave de sanatate!

| kbxftw a răspuns (pentru Bula):

Ia zi domle, care-s consecinţele alea grave?
Ciudat este că toţi culturiştii profesionişti au început asta de la vârste fragede, şi sunt foarte sănătoşi.

| B3li3v3 explică (pentru Hydrangeaceae):

Multumesc! >:d

| B3li3v3 explică (pentru B3li3v3):

Eu culturism vreau sa fac incepand cu varsta de 16 ani happy. Nu cred ca vor fi consecinte, pentru ca am mai vazut culturisti profesionisti ca de ex "Dorian Popa"! big grin

| BeastMode a răspuns (pentru Bula):

Si care sunt consecintele, mai exact?

| BeastMode a răspuns (pentru B3li3v3):

Te poti apuca linistit chiar si de la 15 ani...