| Bianca241234 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați. In sept intru la liceu. dar vreau sa ma mut la alt liceu același profil. din Sem al 2 lea nu pot deoarece nu am media la fel ca ultimul intrat. Așa ca optez pentru clasa a 10 a. ce trebuie sa fac? Adică cu media etc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La transferul de dupa cl. a IX-a conteaza media cu care promovezi clasa, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu media ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi.

| Bianca241234 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi! Și când trebuie depusă cererea?

| Ștefan_Ungureanu_1997 a răspuns (pentru Bianca241234):

Dupa sfarsitul anului scolar. Cu cat mai repede cu atat mai bine ca sa poti prinde loc si sa aiba timp sa te inscrie.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Bianca241234):

Cererea trebuie depusa pana pe la sfarsitul lunii august.