| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Vreau sa ma apuc de fac sala de acasa asa ca mi-am cumpărat o banca multifuncționala si o bara de tractiuni. Problema este cu antrenamentul, eu am făcut ceva dar nu știu dacă este chiar asa de bine. Va puteți da o părere?

Daca urmez acest antrenament si o dieta potrivita, bogata în proteine credeti ca imi pot întări rezistenta mușchilor?

P.S:
Știu ca sunt cam multe exerciții pentru o zi dar dacă am motivație și reușesc sa le fac pe toate ar fi ok?

5 răspunsuri:
| Gnomzy a răspuns:

Și eu am acasă o bancă multifuncțională și vreo 100kg de greutăți și chiar e okay și mă descurc cu ele.
Însă, fiind acasă, motivația intrisecă fiind mai mică, recomand să mai iei pe cineva cu tine (motivatie sociala) sau să îți iei o boxă și să dai muzica tare laughing

Dar...da, nu văd de ce nu ai reuși, cu toate că sunt multe exerciții, ai putea să îți faci un program anume, iar grupele importante precum biceps, piept, să le antrenezi de 3-4 ori pe săptămână

| AndreySebY123 explică (pentru Gnomzy):

Ok, mulțumesc!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gnomzy):

Piept si biceps de 3-4 ori pe saptamana? De ce, ca tocmai grupele astea sa le aiba MICI?

In sportul asta mai des = MAI PROST.

Nu mai da sfaturi daca nu stii NIMIC.

| Gnomzy a răspuns (pentru Cosmin86):

Ceea ce am spus este strict ceva subiectiv, este sfatul dupa care merg eu si imi e mie bine. Cu totii stim ca pe TPU in sectiuniile de genul, sport, sanatate, sunt doar sfaturie oamenilor, si asta nu inseamna ca trebuie sa le urmezi, este ca o parere, din nou, e ceva subiectiv.

Tu nu trebuie sa reactionezi in felul acesta, recalcitrant, si sa imi reprosezi chestii, caci astfel nu ajuti cu nimic. Mai bine iti spuneai propria parere legat de ce a spus omul, fara sa te legi de mesajul meh, foarte simplu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gnomzy):

Pai ajut... ca sa inteleaga sa nu urmeze un asemenea sfat.