| Seby80 a întrebat:

Salutare. Am o întrebare legată de Ski. Maicămea are 1.62 și a cumpărat o pereche de ski-uri Armada 1.57m. A auzit de la niște instructori că sunt lungi și acum este în dubii. Aș dori să știu dacă lungimea ski-urilor întradevăr este mare sau nu poate skia bine din cauza spusele instructorilor. Doresc răspunsuri serioase. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| mateivali98 a răspuns:

Sckiurile mai lungi sunt pentru viteza si se controleaza mai greu.
Cele putin mai scurte sunt mai manevrabile.
Cred ca pentru maica-ta nu este asa iportanta lungimea fiind un skior amator.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnnaAnnne a răspuns:

Skiurile trebuie sa.i ajunga pana la barbie ca sa ii fie bune, daca sunt mari de ea nu pkate sa faca bine cristianele, de exempli ale mele sunt cat mine si nu prea pot face bine cristiane.Cand isi ia bete ca sa ii fie bune, trebuie sa le tina in mana si sa formeze la cot un unghi de 90 de grade.Nu stiu eu daca m.am facut inteleasahappy