| MariaIuliana28 a întrebat:

Bună ziua,deci incep sa am o pasiune pentru domeniul acesta în vestimentație,adică designer vestimentar și aș dori să știu mai multe despre aceasta meserie, cat se câștigă și dacă merita și este o meserie frumoasa, doresc răspunsuri serioase, mulțumesc frumos ❤️

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta te intereseaza banii, in primul rînd ca sa ajungi sa cîstigi ai mult de muncit zeci de ani sa ajungi un nume important in designul vestimentar, daca pleci din start cu ideea cît se cîstiga nu o sa faci nimic, trebuie sa ai talent sa te pricepi sa ai gust sa faci haine ca zdrențe poate face oricine si le poarta acasa in pat, dar haine cu adevarat elegante unicat mai rar. Trebuie sa faci facultate sa ai o calificare in domeniu si sa ai bani sa ti faci o casa de modă o afacere, nu ai bani nu te gîndesti la asa ceva, te angajezi vinzatoare in carefour acolo nu ai nevoie de facultate sau de experiență