| Blendd a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare in legatura cu Tribulus Terrestris.
Multi spun ca nu are efectele pe care le spun vanzatorii. din cate stiu are rol de a stimula testosteronu, si e un anabolizant natural.
alti spun ca totu e o minciuna. cine a luat tribulus, sau cine stie mai bine. sa ma lamureasca si pe mine, dau funda.
As vrea sa iau 1000mg pe zi.

Răspuns Câştigător
| FitMan a răspuns:

Tribulus nu are legatura cu stimularea secretiei de testosteron, de fapt tribulus contribuie la intesificarea spermatogenezei, lucru total diferit. Mai pe scurt, nu o sa te ajute sa pui masa musculara. Banuiesc ca esti tanar, nu ar trebui sa ti faci absolut nici o problema la varsta asta legata de nivelul de testosteron. Tip: aportul de grasimi din alimentatie sa aiba un nivel mediu-ridicat ( grasimile contribuie la buna functionare a sistemului hormonal, implicit si a secretiei de testosteron) Surse de grasimi sanatoase : avocado, nuci, seminte, lactate grase ( toata lumea se fereste de ele si este o greseala imensa ), unt de arahide.