| MorarasCiubotaru a întrebat:

Salutare vreau sa-mi fac un abdomen cat se poate de atragator ma antrenez zilnic aproape fac abdomene chiar am si o dieta fara grasimi insa totusi in ciuda acestor fapte nu este vizibil vreau sa scap de stratul adipos si nu reusesc spuneti-mi va rog ce sa fac

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. cu abdomene NU lucrezi tot abdomenul, doar partea superioara, baga si alte exercitii pentru zona inferioara ( crunch inversat, ridicari de picioare, bricege, etc. )

2. abdomenul se lucreaza de 2 ori / saptamnaa, daca il lucrezi mai des => supra-antrenament => progrese mai PROASTE.

in sportul asta mai des = mai PROST si mai LENT, nu mai rapid

3. baga si proteine in dieta ta, cat sa-ti asiguri 1.5-2 grame / kg-corp, fara asta nu faci mare lucru

4. CARDIO de 3-4 ori pe saptamana, de 1 ora, alergat, inot, etc. merge si bicicleta dar pentru rezultate trebuie sa mergi mult ( gen 50-100 de km pe zi, nu plimbari in parc ), in schimb la alergat si inot nu trebuie sa faci distante asa mari, dar macar 1 ora ( dupa 20 de minute se declanseaza procesele de ardere )

5. vezi pe www.getfit.ro/alimentatie sfaturi despre alimentatie, o alimentatie corespunzatoare e foarte greu de facut, nu e asa simplu cum zic toti idiotii cu fructe si legume

6. spor la treaba