| denis988 a întrebat:

Cine imi poate da niste link uri cu exercitii pentru a da jos stratul adipos de pe abdomen?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Mda vad ca lumea aici are un mare talent in a da sfaturi eronate. Toti se cred experti si induc lumea in eroare. Exercitiile din filmuletele de mai sus nu fac decat sa-ti tonifieze abdomenul (muschii) nu te ajuta sa dai jos stratul adipos. Stratul adipos de pe abdomen nu este altceva decat grasime. Deci prin urmare trebuie sa dai jos grasimea. Asta se face prin alergare, ciclism inot role... ce sport vrei tu dar efort constant si sustinut 40minute 1 ora. Am tot citit pereri legate de antrenamentul in intervale ca ar arde mai multe grasimi decat antrenamentul constant dar parerile sunt impartite gen alergi usor 4 minute si 1 minut sprint cat poti de tare continuat de inca 4 minute alergare usoara 1m sprint si tot asa.

Deci antrenament de alergare bicicleta de 3 ori pe saptamana poti sa combini o zi antrenament constant o ora o ora jumate cu o zi de intervale. Dar sa nu fie zile consecutive. (ex luni, miercuri, vineri)

Si antrenamente pentru abdomen in care poti sa faci ceea ce e in filmuletele de mai sus in restul zilelor gen (marti, joi, sambata) si duminica relaxare.

Pe langa asta e vorba si de dieta. Redu numarul de calorii pe zi, renunta la paine, paste fainoase, prajeli, scade din dulciuri, nu mai manca cu 4 ore inainte de culcare dar consuma multe proteine pentru a-ti pastra masa musculara.

Iar pentru prietenii mai de sus nu mai postati daca nu sunteti in cunostinta de cauza.

3 răspunsuri:
| Jessica15 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 vezi ca dupa ce te obisnuiesti cu asta poti trece la nivelul urmator :) bafta :)!