| GTudor1999 a întrebat:

Stie cineva care e nivelul fotbalului din liga a4-a si a5-a? Cat de pro este totul si la ce sa ma astept?

* ma duc la un trial la o echipa din judetul meu

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Liga a 5a nu e clasificata drept liga profesionista, deci nu exista salarii. Acolo joaca de obicei oameni de 40+ani, de distractie mai mult.

Liga 4 e profesionista, jucatorii sunt platiti (foarte putini bani).
Nu te astepta totusi la nu stiu ce profesionalism. Se joaca uneori pe câmp, avand in vedere ca unele echipe sunt din sate, sunt multe conflicte, injuraturi, batai, chestii.

| mudokins78 a răspuns:

E de bine...Dar sa te feresti!